Yeni Bir Web Sitesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir web sitesi oluşturmak adeta geleceğe yatırım yapmaktır. Bir web sitesinde sadece içeriği güncel tutmak değil, aynı zamanda müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için, güncel tasarım teknolojilerine ayak uydurmak gerekir. Bunun bilincinde olan şirketlerin çoğunluğu web sitelerini ortalama her 2 yılda bir yeniden tasarlayıp her 5 yılda bir ise yeniden inşa etmektedir. Bu yazıda sıfırdan bir web sitesi yapılırken nelere ihtiyaç olacağını anlatmaya çalışacağız.

Başarısız bir web sitesinin nedenlerinde başlayalım.
Web sitesinin güncel trendleri takip etmemesi, eski görünüme sahip olması
Firmanın iş yönünü yansıtmaması
Mobil cihaz uyumlu olmaması
Müşterilerinin gerekli içerikleri bulamaması
Sayfa yükleme hızındaki problemler
İçerik güncellemelerinin zahmetli olması
Kullanıcı dostu olmaması

Web sitenizdeki olası problemleri çözümlemek ya da eksikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Google Analytics verilerinizi kontrol edebilirsiniz. Yeni ziyaretçi sayınız düşük, hemen çıkma oranınız yüksek ve ortalama sitede geçirilen süre az ise yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Web sitenizin farklı tarayıcılarda ve mobil türlerinde nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için Google Analytics kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu işle ilgili profesyonellerden öneri ve yardım alabilirsiniz. Aslında bu bahsettiklerimiz tamamen bir web sitesinin başarısızlığı ile alakalıdır.

Şimdi yeni bir web sitesi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Yeni bir tasarım, işletmenizin kalitesine ve güvenilirliğine dair izlenimler verir. Web siteniz sosyal medya entegrasyonu, blog gibi işlevselliği yüksek olan mecralar ile bağlantılı olması gerekir.

Kullanıcılarınız, istediklerini hızlı ve kolay bir şekilde bulabildikleri zaman daha mutlu olurlar. O yüzden karmaşık yapılı web sitelerini örnek almayın. Daha sade ve hızlı ulaşım son derece önemlidir. Güncel web teknolojilerine göre hareket ederseniz kaliteli bir iş çıkartabilirsiniz. 2017 Web Tasarım Trendleri makalemize göz atabilirsiniz.

Arama motolarında sizi kolay bulabilmeleri için Optimizasyon ile ilgli profesyonel destek alın. Bu konuda profesyonel olmayan kişiler ile çalışarak varsayılan durumdan daha kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Bir web sitesini yaptırırken bilinmesi gerekenler

Web sitenizin yeniden tasarlanması, yada yeniden yapılandırılması için zaman ve para faktörleri devreye girer. Maliyetleri mümkün olduğunca azaltmak için, iş vizyonunuzu anlayan doğru web geliştiricileriyle çalışmanız gerekir.

Genel olarak, yeni yaptıracağınız web siteniz, mutlu müşteriler, daha iyi işlevsellik ve rakiplerinize kıyasla rekabet avantajı açısından kazanılabilecek güçlü avantajdır. Burada önemli bir nokta, bir web sitesi yaptırırken doğru planlama ve doğru web tasarım ekibi ile çalışmak gerekir.

Kullanıcılarınızın yeni yapacağınız tasarıma alışmaları zaman alabilir. Bunun üstesinden gelmek için, tasarımdaki kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurmak önemlidir. İnsanlar web sayfanızda hangi bilgilere ihtiyaç duyarlar, hangi bilgiler üzerinde fazla zaman geçirirler gibi sorularınızı analiz ederek, bulmak istedikleri içeriğe kolay bir şekilde yönlendirin. Kullanıcı arayüzü ve kullanıcı deneyimi konularını diğer makalelerimizde yer vereceğiz. Bu konuyu özetleyerek geçiyoruz.

Bir web sitesini yeniden tasarladığınızda, web sitenizin sayfa URL’leri genellikle değişir ve bunun SEO gücünüz üzerinde bir etkisi olacaktır. Bunu önlemek için bir SEO Uzmanı eski URL’lerinizin nereye taşındığını arama motorlarına bildirebilir ve en yüksek performans gösteren sayfalarınızı koruyarak sıralamadaki ve trafikteki kayıpları en aza indirgeyebilir. Büyük arama motorlarına bir site haritası göndererek arama motorlarının yeni sayfalarınızı bulmasını kolaylaştırın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir