SEO Uyumlu WordPress Temaları

Seo uyumlu WordPress teması, SEO Optimizasyon çalışmaları yapacak kişiler için önemlidir. Bu temaları kullananlar, doğru SEO stratejilerini uyguladıkları takdirde, başarı elde edebilirler. Peki Bir tema nın SEO uyumlu olup olmadığını nasıl anlarız? WordPress tema denildiği ilk akla gelen site şüphesiz themeforest.net’tir. Kullanıcı deneyimleri ve tasarım trendlerini en iyi şekilde bir araya getirerek, bir çok altyapıya uyumlu temalar satan dev bir firma.

Tema seçimi yaparken Google pagespeed, gtmetrix, yslow gibi analiz araçlarının kullanılması gerekir. Ülkemizde SEO uyumlu temalar arasında en çok bilinen Sipsi v1 isimli temadır.Hatta şuan blogger ertan dönmez in sitesinde Sipsi v2 versiyonu paylaşılmış. Bu temanın hız skoru %94 olarak belirlenmiştir. Tema hakkında detaylı bilgilere ertandonmez.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretli olarak WordPress temaları satan temafabrika .com adresinde bu tarz temalar bulunuyor. Ancak Türkiyede satılan temaların mobil uyumluluk ve kullanıcı deneyimi konusunda birçok eksiğini görüyoruz. Şubat 2017 itibarıyla SEO uyumlu wordpress temalarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Teknolojik amaçlar için tema: JevelinTeknolojik amaçlar için tema: Jevelin

Teknolojik amaçlarla kullanılabilecek, kreatif WordPress teması. Tema üzerinde seo iyileştirmeleri yapılan bu tema, 100% duyarlı Responsive özelliğine sahip. Ayrıca E-Ticaret eklentisiyl uyumludur.
CANLI DEMO

 

Efsane Haber Teması: NewsmagEfsane Haber Teması: Newsmag

SEO için uygun tema olarak bilinir. Ayrıca en iyi WordPress temaları arasındadır. Haber temaları arasında, SEO açısından en çok tercih edilen temadır. Özellikle anasayfa için değişebilen birbirinden farklı layout seçenekleri ile dergi, haber, video inceleme vb. bir çok alanda kullanılabilir.

CANLI DEMO

Zaman buldukça diğer SEO Uyumlu temaları paylaşmaya çalışacağım 🙂

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir