Neden WordPress Tercih Edilir?

Öncelikle WordPress Nedir? Neden WordPress Tercih Edilir? sorularına cevap vermeye çalışacağız. WordPress GPL lisansı olan PHP ve Mysql kullanılarak yapılmış güçlü bir içerik yönetim sistemidir. Ücretsiz olarak dağıtılır ve dünyada en çok kullanılan CMS olarakta bilinir.
Wordpress 2001’de ilk çıktığı yıllarda daha çok blog, makale, günlük tarzı amaçlarda kullanılıyordu. Aradan geçen zaman içerisinde bir çok eklenti, temalar ile şuan ünlü marka ve işletmelerin tercih sebebi olmuştur. Google tarafından hızlı indexlenmesi ve iyi bir optimizasyona sahiptir. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Dünyadaki tüm dil seçenekleri mevcuttur. WordPress’i kullanabilmek için herhangi bir kodlama dili bilmenize gerek kalmaz. Ancak son zamanlarda geliştirilen Profesyonel tema ve eklentileri yönetebilmeniz için teknik anlamda yeterli bir web tasarım bilgisine sahip olmanız gerekir.

Fazla eklenti kullanıldığında, sorgulardan kaynaklanan sunucu yavaşlamalarına neden olabilir. Bu problemin önüne geçebilmek için bir çok Cache eklentileri mevcuttur. Wp Super Cache eklentisi şuan WordPress üzerinden en çok indirilen eklentilerin başında gelir. Bir sonraki makalelerimizde bu eklenti hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Maddeler halinde Neden WordPress ?

  • Ücretsizdir ve her zaman güncel bir yazılımdır.
  • Olağanüstü bir SEO Optimizasyonuna sahiptir.
  • Çok iyi bir içerik yönetim sistemidir.
  • Eklentileri sürekli geliştirilir.

Sizde WordPress Uzmanı ile tanışmak istiyorsanız iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir