Google Haritalar Satıldı

Google Uydu Haritalarının Yeni sahibi Planet Labs

Bugün internette dolaşırken Google’ın şirketi olarak bilinen Alphabet‘in geliştirdiği uydu haritalarını Planet Labs firmasına satılacağını duydum. Sizinle ilk blog olarak bu haberi paylaşmak istedim. Uydu haritalarının ilk çıktığı dönemleri hatırlarsınız. Kendi evimizi bulup mutlu oluyorduk. Tabi o zamanlar Google Earth tarayıcı üzerinde çalışan bir sisteme sahip değildi. Programı bilgisayara kurmamız gerekiyordu ve daha önemlisi rahat gezinebilmek için internetimizin çok hızlı olması gerekiyordu. Şimdi ise tarayıcılar üzerinden bu uydu haritasında gezinebiliyoruz.

Google Bu Servisi Sattı

Google yakın zamanda bu önemli servisi sattığını duyurdu. Tabi bu bizi ne kadar ilgilendirir oda soru işareti 🙂 Sizinde bildiğiniz gibi Google birsürü uygulamasında bu haritaları kullanıyor. Anlaşma gereği Planet Labs belli bir ücret karşılığı Google ile çalışacak. Yani bir nevi müşterisi olacak. Bu değişimle beraber haritadaki değişikliklerin daha sık olması bekleniyor. Hatta yeni bir sloganda oluşturulmuş.

Değişimi izle. Dünyayı değiştir.”

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir