Google Maps Android Sürümünü Güncelledi

Android tabanlı cihazlarda Google Maps uygulaması güncellendi. 2017 ile birlikte daha stabil çalışan bir uygulama haline gelen Google Maps’te, bu sürüm ile birlikte yenilikler gelmeye devam ediyor. Daha önceki sürümünde yayınlanan uber ve park yeniliklerinden sonra, bu yeni sürümünde uygulama içerisinde gezinmenize olanak sağlıyor.

Ekranın en altında bulunan hızlı ulaşım için eklenen yeni 3 menü sekme yer alıyor. Ulaşım, yerler ve sürüş gibi butonlar ile yol tarifi alma, mekan bulma gibi özellikler bulunuyor.

Google Maps Android 2017

Yerler Sekmesi
Bu sekmede etrafınızdaki restoranların listesini çıkartıyor. Benzin istasyonları, Banka ATM’leri, marketleri bulabiliyorsunuz. Açıkçası geç saatlerde insanın ihtiyacını karşılayacak yerlerin listelenmesi güzel bir yenilik. Otomobil işaretine tıklayarak aracınızla evinize kaç dakikada gidebileceğinizi gösteriyor. Tabiki bu özellik trafiğin durumuna göre tahmini bir süre veriyor. Metro işlevine tıkladığınızda saatlerini görebiliyorsunuz.

Aslında bu sürümde yeni işlevler eklenmedi. Ancak varolan işlevleri daha belirgin ve kullanıcıların daha hızlı ulaşmasını sağlamak amacıyla belirgin hale getirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,75. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir