Domain Yaşının SEO’ya Etkisi

Çevremizde bir çok kişi yeni aldıkları domainler ile, gece gündüz makale üretip, web sitelerini üst sıralara çıkarmayı hedefliyor. Elbette Google’da üst sıralarda bulunma isteği hepimizde var. Ancak bilinen SEO Teknikleri bana oldukça klasik ve bayat geliyor. Binlerce blog ve forum sitelerinde özgün makaleden bahsediliyor. Saçma sapan bir backlink furyası dönüyor. Paket sistemi ile SEO mu olur? Bence SEO uygulanacak bir teknik değil, Google’ın doğrudan dilini anlamaktır. Google arama algoritmalarının sırrını kendi bünyesinde çalıştırdığı mühendisler dışında asla paylaşmaz. Zaten bu sır açığa çıksaydı, şuan bu işi emeği ile yapan kişiler piyasadan silinirdi. Hatta Google diye bir arama motoru kalmazdı. Sizce kim bu riske girer ki?

Domain Yaşının SEO Etkisi

Neyse konumuza dönecek olursak, bana göre en önemli SEO (Search Engine Optimization) kriterlerinden birisi yaşlı domainlerdir. Yaşı 10 ve üzeri domainler google’da patlamaya hazır bir bombadır. Bir çok eski domaini test etme fırsatım oldu ve muhteşem sonuçlar elde ettim. İşin gerçeği şu ki; elinizde eski bir domain var ise, güzel bir şekilde değerlendirin. Ancak domainler geçmişlerindende sorumludur. Sadece yaşı değil geçmişteki arama motorları tarafından yasaklanmamasıda bir o kadar önemlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,75. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir