2017 Güncel Tasarım Trendleri

Web tasarım’ın en sevilen yanlarından biriside sürekli gelişmekte olmasıdır. Bu makalede yeni yıl ile popüler web trendleri ve online alışveriş deneyimlerinden kısaca bahsedelim.

İşte bu ay tasarımda öne çıkan trendler

Geniş Alanların Kullanımı
Daha önceki yıllarda web tasarımda klişe haline gelen “boş kalan yerleri tamamlayalım” söylemi tarihe karıştı. Artık sayfada kullanılan materyallerin daha geniş ve çarpıcı olması tasarımı kaliteli hale getiriyor. Ancak burada bilinmesi gereken önemli bir konu, bu tasarımsal mantığı uygularken ortaya asimetrik bir görüntünün çıkmaması.

Bundan önceki konuda Web Tasarım Trendlerindeki Izgara Grid düzeninden kısaca bahsetmiştik. Yazıların daha geniş ve okunaklı olması, kullanıcılarınız açısından bir ferahlıktır. Küçük alanlara sıkıştırılmış görsel ve yazılar insanları sıkabilir. Görsel algı her zaman bir adım öndedir. Ancak metinsel alanların görsellerle orantılı olması gerekir. Buda iyi bir tasarımcılık gerektiren faktördür.

Aşağıdaki örnekte siyah beyaz renklerle hazırlanmış basit gibi görünen aslında profesyonel bir çalışma görüyoruz. Konsepti profesyonel gösteren, renk ve görseli uyumlu olarak kullanılmasıdır.

Online Alışveriş Deneyimleri
Türkiyede son yıllarda web trendlerinin gelişmesi üzerine bazı tanınmış markalarında online alışveriş siteleride farklı konseptlerle karşımıza çıkmaya başladı. Ancak bir E-Ticaret sitesi için yeni bir arayüz ve konsept değişikliği başarı ile beraber riskte getirebilir. Yeni bir arayüz tasarımı yapmadan önce kitlenize göre hareket etmeniz gerekir. Aksi takdirde müşterilerinizin yıllarca benimsediği görünümün dışına çıkmak, onları kaybetmenize neden olacaktır.

Yakın zamanlarda arayüzünü değiştiren Bimeks buna güzel bir örnek. Tamamıyla kullanıcı deneyimlerini önemsemiş ve eski tasarımına göre bir çok değişiklik göze çarpıyor. Ülkemizde web site tasarımıgüncel web teknolojilerine uygun dizayn eden firma sayısı oldukça az.

Online Alışveriş sitelerini kaliteli gösteren kriterlerin en başında ürün görselleri gelmektedir. Aşağıdaki örnekler yeni web trendlerine uygun tasarımları göreceksiniz.

Yeni E - Ticaret Trendleri 2017
Yeni E – Ticaret Trendleri
Yeni E - Ticaret Trendleri 2017
Yeni E – Ticaret Trendleri
2017 Güncel Tasarım Trendleri
2017 Güncel Tasarım Trendleri

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir